چاپ کاغذ کادو طلاکوب به چه شکل انجام می شود ؟

 

طلاکوب در رنگ‌های مختلف از جمله طلایی، نقره‌ای، آبی، قرمز موجود میباشد. چاپ طلا کوب به دو صورت دستی و ماشینی انجام می‌شود. استفاده از شیوه ی چاپ طلاکوب در کارهای فانتزی عمومن برای بالا بردن پیچیدگی کار و زیبایی بیشتر است، لذا پس از طلاکوب با استفاده از شیوه ی برجسته کاری سعی می گردد قسمت برجسته شده نمایی بهتر و زیباتر را ارائه کند.اغلب از کاغذ کادو طلاکوب برای برجسته کردن هدیه و لاکچری و لوکس کردن هدیه  برای هرچه بیشتر دیده شدن هدیه که برای تولد برای دوستان یا برای هدیه های رسمی  استفاده میکنند.

کاغذ کادو طلاکوب _ 2011501095
کاغذ کادو طلاکوب _2011501078
کاغذ کادو طلاکوب _ 2011501081
کاغذ کادوطلا کوب – 18147

یکی از هیجان انگیز ترین چاپ های دیجیتال در حال حاضر چاپ سیلور و طلا کوب است. این تکنولوژی جدید به شما امکان می دهد از چاپ دیجیتال برای ایجاد جلوه های فلزی خیره کننده  روی کاغذ کادو استفاده کنیم

چاپ طلاکوب که به آن چاپ داغی هم میگویند در چاپ تقویم ، چاپ سرسید ، چاپ پوشه دکمه دار ، چاپ گالینگور ، چاپ چرم ، چاپ جلد مدارک ، چاپ داغی ، چاپ کاتالوگ ، چاپ دفتر تلفن ، چاپ هدایای تبلیغاتی ، چاپ قطعات صنعتی ، چاپ پارچه و بسیاری از موارد اینچنین قابل استفاده است

طلاکوب یکی از مهم‌ترین مراحل چاپ می‌باشد که در زیبایی و کیفیت هرگونه محصول چاپی نقش فوق‌العاده‌ای را ایفا می‌کند. با توجه به تنوع بسیار بالا با توجه به رنگ‌بندی خیلی زیاد در کیفیت محصول چاپی تأثیر می‌گذارد، نوارهای طلاکوب در عرض‌های ۷۵ سانتی و یا ۶۴ سانتی با طول متراژ رولی ۲۴۰۰۰ هزار متری و یا ۲۰۰۰ متری در بازار یافت می‌شود، معمولاً از طلاکوب جهت کار چاپی بیشتر برای زیبا شدن محصول استفاده می‌شود و دیگر ویژگی طلاکوب این است که برای جلوگیری از کپی آرم یا لوگو مخصوص برندی از طلاکوب استفاده می‌شود.

چاپ طلاکوب کاملا سلیقه ای ست و با توجه به اولویت انجام میشود که این اولویت‌بندی می‌تواند بین کیفیت، سرعت، صرفه اقتصادی و …. به وجود بیاید.طلاکوب یکی از بهترین چاپ های کاغذ کادو  می‌باشد که در زیبایی و کیفیت کاغذ کادو و ساک دستی طلاکوب نقش فوق‌العاده‌ای را ایفا می‌کند .

چاپ طلاکوب  با توجه به تنوع بسیار بالا با توجه به رنگ‌بندی خیلی زیاد در کیفیت محصول چاپی تأثیر می‌گذارد، نوارهای طلاکوب در عرض‌های ۷۵ سانتی و یا ۶۴ سانتی با طول متراژ رولی ۲۴۰۰۰ هزار متری و یا ۲۰۰۰ متری در بازار یافت می‌شود، معمولاً از طلاکوب جهت کار چاپی بیشتر برای زیبا شدن محصول استفاده می‌شود و دیگر ویژگی طلاکوب این است که برای جلوگیری از کپی آرم یا لوگو مخصوص برندی از طلاکوب استفاده می‌شود.

چاپ طلاکوب بر روی  کاغذ کادو  و یا ساک دستی  ، پاکت هدیه ، ساک کادو به‌صورت طلاکوب، نقره‌کوب، مشکی کوب و یا رنگی کوب انجام می‌پذیرد که رنگ‌ها با استفاده از حرارت و لایه رنگی روی جنس موردنظر می‌نشیند و متناسب با نوع سطح از کلیشه‌های ۱/۵ تا ۳ میلی‌متری استفاده می‌شود. از این نوع چاپ می‌توان در ساک دستی کرافت  یا  ساک دستی کاغذ و پاکت هدیه مقوایی، جلد کتاب، پوستر و هدایای تبلیغاتی استفاده نمود و به‌وسیله دستگاه‌های طلاکوب دستی و ماشین‌های چاپ طلاکوب انجام می‌پذیرد.

دستگاه طلاکوب دیجیتال نیز وجود دارد که نیاز به کلیشه ندارد و طرح و متن را با هر فونت و سایزی که دارید در کمترین زمان با بهترین کیفیت بر روی کاغذ کادو  و یا ساک دستی  انجام می شود.

انواع چاپ کاغذ کادو طلاکوب

 

چاپ کاغذ کادو طلاکوب سرد چیست ؟

 

در چاپ طلاکوب سرد ، پس از اعمال چسب بر روی کار (طرح چسب روی کار باید دقیقن همان طرحی باشد که میخواهیم طلاکوب شود) ورق طلا بر روی آن چسبیده و قسمت های داری چسب از روی فیلم، طلا را جذب کرده و قسمت هایی که چسب ندارد، طلا را به خود نمی گیرد.هزینه این روش بسیار پایین تر از روش طلاکوب گرم است و اغلب تا ۵۰% هزینه چاپ نهایی را کاهش میدهد. چاپ طلاکوب سرد به دو صورت انجام می‌گیرد. یکی چاپ لمینیت خشک که روشی متداول در صنعت چاپ افست است و جدیدترین روش طلاکوب سرد، روش چاپ لمینیت مرطوب متنوع که بیشتر در صنعت برچسب فلسکو انجام می‌گیرد. طلاکوب سرد بیشتر روی مواد مانند کارتن‌ها و مقوا، برچسب و بسته‌بندی مواد غذایی و آرایشی، کاغذ و مواد از جنس الیاف سلولزی انجام می‌شود.

 طلاکوب سرد برای کارهای لوکس و کیفیت بالا پیشنهاد نمی‌شود.

 

 چاپ کاغذ کادو طلاکوب گرم چیست ؟

 

بدین معنا که در طلاکوب گرم از فشار و حرارت برای انتقال لایه ی طلا از روی فیلم پلی استر بر روی کار استفاده می گردد.اغلب برای کارهای با کیفیت بالا از طلاکوب گرم استفاده می‌شود. این روش برای کارهای لوکس و بسته بندی های با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد . از دیگر مزایای  چاپ طلاکوب گرم میتوان به میزان بالای دقت آن در چاپ و برجستگی و شارپی بیشتر آن اشاره نمود .

کاغذ کادوطلا کوب – 18134
کاغذ کادوطلا کوب – 18123

تفاوت  چاپ کاغذ کادو طلاکوب داغ و کاغذ کادو طلاکوب سرد چیست ؟

 

  • قیمت کاغذ کادو طلاکوب سرد گرانتر از فویل گرمه
  • کیفیت بسیار بالاتر کاغذ کادو طلاکوب گرم نسبت به کاغذ کادو طلاکوب سرد
  • دستگاه های مجهزتر برای  کاغذ کادو طلاکوب گرم
  • امکانات و چاپخانه های بیشتری کار طلاکوب گرم انجام می‌دهند.
  • اغلب برای کار  هدیه های لوکس و رسمی از کاغذ کادو طلاکوب گرم استفاده می‌شود.
  • در شیوه ی چاپ طلاکوب سرد شما برجستگی بر روی کار احساس نمی کنید، چرا که فشار به صورت یکدست، همچون چاپ افست بر روی فرم چاپی اعمال می گردد.
  • در شیوه ی چاپ طلاکوب گرم فشار توسط کلیشه بر روی کار اعمال می گردد، یعنی بصورت موضعی در نتیجه قسمتهایی که طلا اعمال می گردد دچار کمی برجستگی می گردد،
  • هزینه‌ها در طلاکوب گرم نسبت به طلاکوب سرد بالاتر است چون برای تهیه قالب‌ها و فویل‌های متفاوت در طلاکوب گرم باید هزینه‌های بیشتری را دربر دارد. قالب‌های چاپ طلاکوب گرم گران‌تر هستند. سرعت انجام عمل چاپ در طلاکوب سرد نسبت به طلاکوب گرم بیشتر است و در زمان کمتری صورت می‌گیرد.
  • در طلاکوب سرد تطبیق رنگ‌ها بسیار دقیق است ولی این کار در طلاکوب گرم بسیار کمتر است. طلاکوب سرد دارای رنگ بندهای متفاوتی درون ماشین چاپ است رنگ‌های از قبیل طلایی، مسی، نقره‌ای، آکوا و غیره را دارا می‌باشد. در هنگام چاپ طلاکوب سرد در رنگ‌های تیره احتمالاً خروجی بد و بی‌کیفیت روی کار وجود دارد.
  • در شیوه طلاکوب سرد به علت فشار یکدست برجستگی روی کار مشاهده نمی‌شود درصورتی‌که در طلاکوب گرم به علت اینکه فشار توسط کلیشه بروی کار اعمال می‌گردد، خروجی کار کمی دچار برجستگی می‌شود و طلاها به صورت برجسته دیده می‌شوند.

چاپ طلاکوب گرم برای کارهایی با دقت بالا کاربرد دارد .

 

نکاتی برای درک بهتر شیوه‌های اعمال طلاکوب و امباس

 

امروزه  چاپ به روش طلاکوب به رنگ‌های بسیار زیادی وجود دارد که اصطلاحاً به آن‌ها تمپلات رنگی گویند، البته ورق‌های طلای طرح دار و هولوگرامی نیز در بازار وجود دارد.

امباس یا برجسته‌کاری بسته به نوع جنسی که می‌خواهیم برجسته شود متفاوت است، اگر چرم طبیعی، چرم مصنوعی، گالینگور، جیر، مخمل و… که از مقاومت سطحی و کششی بالایی برخوردار است استفاده‌شده باشد باید از شیوه‌ی حرارتی استفاده گردد، اگر جنسی که می‌خواهیم امباس روی آن اعمال گردد، کاغذ، مقوا و یا هر جنس نازکی که از الیاف سلولزی باشد به شیوه سرد با ماشین‌آلات لترپرس و ملخی و… انجام می‌پذیرد.

امروزه امباس به‌صورت رول نیز بر روی توپ کاغذ صورت می‌گیرد.

در شیوه طلاکوب سرد شما برجستگی بر روی کار احساس نمی‌کنید، چراکه فشار به‌صورت یکدست، همچون  چاپ افست بر روی فرم چاپی اعمال می‌گردد.

طلای سرد بااینکه قیمت پایین‌تری دارد اما به علت کیفیت پایین‌تر نسبت به صلای گرم از استقبال کمتری برخوردار بوده است.

 

چاپ  کاغذ کادو طلاکوب برجسته

 

از انواع چاپ که به روی کاغذ کادو یا ساک کادو  ، ساک دستی و پاکت هدیه  یا هدایای تبلیغاتی شما جلوه و زیبایی می‌بخشد، چاپ طلاکوب و چاپ برجسته است. این دو نوع چاپ کاربرد فراوانی در صنعت چاپ دارد و برای کسانی استفاده می‌شود که می‌خواهند طرح متفاوتی را روی روی کاغذ کادو یا ساک دستی تبلیغاتی و ساک کادو … داشته باشند.  شرکت مریخ  صورت چاپ طلاکوب و برجسته در اندازه‌های گوناگون انجام می‌دهد. از چاپ طلاکوب و برجسته در محصولات کاغذی و مقوایی استفاده می‌شود. مانند:
چاپ سررسید ، اقلام ست اداری، ساک دستی، لیبل، کارت ویزیت، کاتالوگ، و …

 

روش انجام چاپ  کاغذ کادو طلاکوب برجسته چگونه است؟

 

چاپ امباس یا برجسته از طریق دستگاهی صورت می‌گیرد که طرح‌های مورد نظر از طریق سیلندرهای دستگاه بر روی سطح، اعمال می‌شود. سطحی که می‌خواهیم روی آن چاپ برجسته انجام بشود را از این دستگاه عبور داده و طرح دلخواه به وسیله‌ی فشار، چاپ می‌شود. اگر جنس سطح به گونه‌ای باشه که مقاوت سطحی آن بالا باشد، برای چاپ برجسته از روش‌های حرارتی استفاده می کنیم

 

چاپ طلاکوب روی ساک دستی تبلیغاتی

 

طلاکوبی یکی از شیوه‌های تزئین اشیاء است که بسیاری از شرکت‌ها روی هدایای تبلیغاتی انجام می‌دهند. چاپ طلاکوب زیبایی و کیفیت فوق‌العاده‌ای به محصولات چاپی می‌بخشد. چاپ طلاکوب به دلیل رنگ‌بندی‌های متنوع تأثیر بسیار زیادی در بالا بردن کیفیت محصولات دارد.

چاپ طلاکوب روی  پاکت هدیه  ساک کادو و ساک دستی تبلیغاتی باعث خاص بودن برند شرکت شما نزد مشتریان و مخاطبان می‌شود و باعث ماندگاری نام تجاری شما در ذهن مشتریان و مخاطبان به مدت طولانی می‌شود. درخشش نام برند و لوگوی شما با چاپ طلاکوب باعث جلب توجه مخاطبان به محصولات شما می‌گردد.

نکات مهم در خرید کاغذ کادو طلاکوب

 

*در چاپ  کاغذ کادو طلاکوب باید سطح صاف و زیبا برای چاپ فراهم باشد، که دارای براقیت بالا و بیشتر باشد.

*وزن کاغذ کادو طلاکوب رابطه مستقیم با کیفیت آن دارد. بطوریکه وزن بالاتر کیفیت بالاتر کاغذ کادوطلاکوب را در پی دارد.

*استفاده از طرح های هنری که باعث زیبایی بیشتر هدیه بشود در کاغذ کادو طلاکوب در مواردی که جذابیت و اثر بخشی در مخاطبان بسیار مهم است .

*در چاپ کاغذ کادو طلاکوب تفکیک رنگ ها روی کاغذ از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو به کار بردن تجهیزات مناسب و مدرن در این امر می تواند ،تاثیر زیادی بر کیفیت رنگ کاغذ کادو بزارد.

 

چاپ کاغذ کادو طلاکوب در شرکت مریخ  در انواع رنگ‌ها انجام می‌شود

 

از اسم این نوع چاپ اینجوری به نظر می‌رسد،  که فقط به رنگ طلایی انجام می‌شود. اما چاپ طلاکوب به صورت نقره کوب و رنگی کوب شامل : آبی ، سبز ، قرمز ، بنفش و … هم انجام می شود که این طرح ها رو می تونید در قسمت محصولات کاغذ کادو های طلاکوب مشاهده کنید. بنابراین شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، کاغذ کادو طلاکوب با توجه به هدیه ای که می خواین بدین و اینکه بسته به مراسم که جشن تولد ، مراسم دوستانه یا مراسم رسمی و اداری  باشه  نوع کاغذ کادو  و رنگ اون رو انتخاب کنید.

 

قیمت کاغذ کادو طلا کوب و خرید عمده کاغذ کادو طلاکوب

 

چاپ کاغذ کادو طلاکوب یک جلوه ی ویژه محسوب می گردد و فقط جنبه ی زیبایی، فانتزی و گاهن بالا بردن رسمیت کار بالا می برد پس بنابراین باید تلاش شود تا در صورت اعمال بر کار چاپی به بهترین شکل ممکن انجام گردد.ابعاد چاپ  طلاکوب و نقره‌کوب می‌تواند از سایزهای کوچک تا سایزهای بزرگ (۱۰۰*۷۰) باشد. قیمت چاپ  کاغذ کادو طلاکوب با توجه به سایز کاری که طلاکوب می‌شود و نوع جنس و تعداد کار محاسبه می‌شود.

 

کاغذ کادو طلاکوب مریخ

 

کاغذ کادو طلاکوب: متریال آن، کاغذ کرافت و گلاسه مات است. چاپ طلاکوب: این روش چاپ همانند چاپ لترپرس با استفاده از کلیشه‌های فلزی انجام می‌گیرد. چاپ داغی بیشتر به نام طلاکوب مصطلح است. با قرارگیری ورقه‌های طلا بین کاغذ و کلیشه، فشار و حرارت طرح به کاغذ منتقل می‌شود.

 

خصوصیات کاغذ کادو طلاکوب مریخ

 

گرم کاغذ: ۷۰ گرم و ۱۰۰گرم

چاپ دورو

دارای بارکد برای فروشگاه

در بسته بندی ۵۰ عددی

تنوع طرح بالا

 

دستگاه های چاپ  کاغذ کادو طلاکوب

 

دستگاه های چاپ طلاکوب به چهار دسته تقسیم میشوند:

 

دستگاه چاپ طلاکوب دستی:

 

فشار اهرم میز داغی در این دستگاه با دست انجام میشود و معمولا رول جمع کن برقی دارد این روش برای تیراژ پایین مناسب است. دستگاه طلاکوب دستی از لحاظ اندازه کوچک بوده و عمده فعالیت چاپ روی محصولات به صورت دستی انجام می‌گیرد. در روش طلاکوب دستی محصول مورد نظر در زیر اهرم و روی میز قرار داده می‌شود. برای انجام عمل چاپ در دستگاه‌های طلاکوب دستی به کلیشه نیاز داریم چون در انتقال طرح‌های مورد نظر بر روی کالا ابتدا باید کلیشه ساخته شود تا طرح مورد نظر ما روی کالا انجام گیرد. دستگاه طلاکوب دستی در اندازه‌ها و سایزهای مختلف موجود می‌باشد. قیمت دستگاه طلاکوب دستی با توجه با مشخصات و میزان کارایی متفاوت می‌باشد.

 

دستگاه چاپ طلاکوب پنوماتیک:

 

سیستم این دستگاه با فشار باد کار میکند و میزان قدرت فشار جک بستگی به سایز چاپ دارد. جک پنوماتیک از ۵۰۰ کیلو تا ۳ تن متغیر است و کلیه مراحل چاپ قابل تنظیم و کنترل می باشد. دستگاه‌های چاپ پنوماتیک با فشار زیاد باد کار می‌کنند و مثل دستگاه چاپ طلاکوب هیدرولیک قدرت فشار زیادی دارند. قدرت فشار در این دستگاه‌ها به سایز کالاها بستگی دارد. جنس این دستگاه‌ها از فولاد و آلومینیوم ساخته می‌شوند. این دستگاه‌ها دارای سرعت ضرب متفاوت در مدت معین هستند. قطعات دستگاه طلاکوب پنوماتیک شامل نوار جمع کن، ترموستات تنظیم حرارت، دستگاه تنظیم فشار، پرس حرارتی، میز ایستاده و صفحه کشویی می‌باشد. صفحه پرس و میز ایستاده این دستگاه‌ها در اندازه‌های مختلف وجود دارند.

 

دستگاه چاپ طلاکوب هیدرولیک:

 

این مدل دستگاه با فشار روغن کار میکند همچنین برای فشار جک های بالا و سایز چاپ بالا تولید میشود. معمولا از فشار ۳ تن به بالا تولید میشود و کلیه مراحل چاپ قابل کنترل است. دستگاه‌های طلاکوب هیدرولیک با فشار روغن‌کار می‌کنند و برای چاپ روی کالاها و محصولاتی که دارای سایز بزرگ هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها دارای فشار نسبتاً بالایی هستند و ازلحاظ اندازه نسبت به دستگاه‌های طلاکوب دستی بزرگ‌تر هستند. در این دستگاه‌ها کلیه مراحل چاپ طلاکوب توسط انسان قابل کنترل است.

 

دستگاه چاپ طلاکوب دیجیتال :

 

در این روش دستگاه نیاز به کلیشه ندارد و بصورت دیجیتال چاپ میزند ولی قابلیت چاپ داغی نداشته و برای چاپ های تیراژ پایین مورد استفاده قرار میگیرد. در دستگاه دیجیتال طلاکوب برخلاف دستگاه طلاکوب دستی نیازی به استفاده از کلیشه نیست و عمل چاپ روی کالا به صورت اتوماتیک انجام می‌گیرد. از دستگاه‌های چاپ دیجیتال طلاکوب در تیراژ پایین استفاده می‌شود. در دستگاه طلاکوب دیجیتال تمام مراحل چاپ به صورت اتوماتیک انجام می‌گیرد. دستگاه طلاکوب دیجیتال قابلیت حروف‌چینی در سایزهای مختلف و در دو زبان لاتین و فارسی را دارد.

خلاصه :

چاپ  کاغذ کادو طلاکوب یکی از روش‌های چاپی است که بیشتر جنبه تزئینی دارد. این روش چاپ در دو روش طلاکوب سرد و طلاکوب گرم انجام می‌گیرد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. چاپ طلاکوب روی کاغذ کادو و ساک کادو و پاکت هدیه ،  که ما در شرکت مریخ این نوع چاپ رو علاوه بر کاغذ کادو روی ساک های دستی کرافت و ساک دستی گلاسه چاپ می شود ، باعث شیک‌تر شدن محصولات می‌گردد و کیفیت هدایای تبلیغاتی را دوچندان می‌کند و به صورت فروش عمده برای  فروشگاه ها و اداره جات هم انجام می شود. و همچنین می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی مریخ سفارش خودتون انجام بدین و ارسال هم به صورت رایگان و به سراسر کشور انجام می شود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]